Thodex Poloniex Exchange, bir tür Türkçe olarak Bitcoin değiş tokuşu yapılan bir borsadır. Oldukça basit kullanımı ile bir çok yatırımcının ilgisini çekmektedir. Firma, sadece Bitcoin değil birden fazla da alt coin ile hizmet vermektedir. Gayet güvenilir olması yatırımcıların kuşku duymadan işlemlerini yapmalarındaki en önemli nedenlerdendir. Yatırımcılarının kazanç elde ettiklerini iddia etmeleri üzerine çeşitli platformlardaki grupların borsaya akın etmesi kaçınılmaz olmuştur.

Poloniex Exchange nasıl kullanılır ?

Firma yatırımcılarına dili İngilizce olan sitesi ile hizmet vermektedir. Bu nedenle iyi bir İngilizceye sahip olmanız sizin avantajınıza olabilir. Sistemlerinde başta Bitcoin olmak üzere çeşitli bazı Altcoinler de yer almaktadır. Alım satım işlemleri de sistemlerinde dahil edilmiş, aktif olarak yapılmaktadır. Sitedeki yönlendirmeler kullanıcılarına bir hayli yardımda bulunmaktadır. Bu konuda herhangi bir zorluk yaşayacağınızı düşünmemekteyiz. Borsayı biraz kurcalamak, neyin nerede olduğunu bilmeniz açısından iyi olabilir. Biraz karışık gibi görünse de düşünülen kadar zor ve anlaşılmaz değildir.

Poloniex Exchange nasıl işlem yaparım?

  1. Todex Para yükleme: Siteden Deposit/withdrawals sekmesinden borsaya hangi coin işlemi yapmak istiyor iseniz o coine ait cüzdan adresinizi kopyalamanız gerekmektedir. 2-3 defa kontrol ederek işlem yapmanızı öneririz.
  2. Todeks Para çekme: Site üzerinden Withdrawals sekmesinden çekim işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken yer adres kısmıdır. Hangi adrese çekim yapacak iseniz yazmanız gerekmektedir. Dikkatli olmanızda fayda var.
  3. Satın alma işlemleri: Sitede satın alma işlemleri için belli başlı terimler bulunmaktadır. Bunlar; BUY ( satın alma ) , PRİCE ( Tutar yazılacak ) AMOUNT ( MİKTAR ), TOTAL ( toplamda ne kadar harcama yapılacaksa o yazılacak )
  4. Satış yapma işlemleri : Sitede satış yapma işlemleri için belli başlı terimler bulunmaktadır. Bunlar; SELL ( satış yapma ),  PRİCE ( Tutar yazılacak ) AMOUNT ( MİKTAR ), TOTAL ( toplamda ne kadar harcama yapılacaksa o yazılacak )
  5. Alış-Satış ve Emir verme İşlemleri: Sitede sadece sizin için bu kısımda önemli olan STOP/LİMİT ( Alış satış emri verme ) kısmıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir