Günümüzde internete yüklemiş olduğumuz tüm bilgiler, bir sunucuda depolanmaktadır. Maillerimiz, fotoğraflarımız, belgelerimiz yani internete yüklediğimiz tüm dosyalar internet sunucularında yer alır. Kimi büyük firmalar ve hükümetler, kullanıcının haberi olmadan bu bilgilere erişebilmekte ve bilgi elde etmektedirler. Bu durum internet ortamının güvenilirliğine sekte vuran bir gelişme olarak öne çıkmıştır.

Thodex Ethereum ise 3. kişileri ortadan kaldıran parolasıyla yola çıkan bir sistemdir. Thodex Blockchain özelliğini kullanarak takip edilmeyi ve erişimi imkansız hale getirmeyi planlayan bu özellik, günümüzde oldukça yoğun bir biçimde yükselmeye başlamıştır.

Thodex Ethereum sisteminde, merkezi bir otorite yani denetleyici bulunmamaktadır. Bu nedenle tamamen özgür bir ortam olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ethereum ortamındaki bilgilere ne hackerler, ne büyük firmalar ne de hükümetler erişim sağlayabilirler. Ethereum’da sunucular binlerce farklı düğümden meydana gelmekte ve bu yoluyla erişimi imkansız kılmaktadır.

Örnek vermek gerekirse Apple ve Google gibi firmaların sizin kullanacağınız uygulamaları bile belirlediklerini rahatlıkla söyleyebiliriz. Zira bu firmalar sizin hobilerinizi, arama geçmişinizi not alır ve size en uygun şeyleri karşınıza çıkarırlar. Ethereum’da bunlar tamamen devre dışı durumdadır.

Thodex Ethereum Tarihçesi Nedir?

Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’dir. Vitalik Buterin aynı zamanda kripto para portalı olan Bitcoin Magazine sitesinin kurucuları arasında yer almaktadır.

Vitalik Buterin son derece idealist bir kişidir. Üniversite eğitimi esnasında bitcoin ile tanışmış ve bu sebeple üniversite eğitimi yarıda kesilmiştir. Üniversite hayatı sırasında kripto para etkinliklerine katılmış ve bitcoin dünyasının içerisinde kendisine önemli bir yer edinmiştir.

Todex Ethereum projesi Vitalik Buterin’in önderliğinde yalnızca 4 kişi olarak başlamıştır. Oldukça şaşırtan bu sayı 2 ay sonra 32’ye yükselmiş ve Ethereum’un önlenemez yükselişi de bununla beraber başlamıştır.

Ethereum ilk olarak piyasaya çıkmadan birçok kullanıcı tarafından destek görmüştür. Yaklaşık 4 bin kullanıcının da destek verdiği Ethereum, borsada yer edinmesiyle birlikte bu kişilere büyük karlar getirmiştir.

Todeks Ethereum tıpkı Bitcoin gibi bir cüzdan sistemi de geliştirmiştir. Bitcoin’in yanında oldukça sıradan dursa da her geçen gün gelişmektedir. Todex Ethereum cüzdanı Apple Store’da yer alan ilk kripto para cüzdanı olarak da karşımıza çıkmıştır.

Ethereum Özellikleri Nedir?

Todeks Ethereum’un en önemli özelliği, tüm sistemin kullanıcıların kontrolünde olmasıdır. Merkezi bir otorite herhangi bir siteyi yasaklama yetkisine sahip değildir. Bu nedenle kullanıcılar Ethereumda özgürce hareket edebilirler. Gönüllü olarak Ethereumda yer alan binlerce kişi milyonlarca farklı düğüm oluştururlar. Bu da takip edilebilirliği imkansız hale getirir.

Ethereum hakkına ortaya atılan en çarpıcı iddia, Bitcoin’in yerine geçip geçmeyeceği konusudur. Ancak Ethereum geliştiricileri Bitcoin’in tahtında gözlerinin olmadığını söylemiş ve Ethereum’un tüm internet aleminde kullanılabilecek bir teknoloji olarak düşünüldüğü belirtilmiştir.

Thodex Ethereum Madenciliği Nedir?

Bitcoin ATM ve diğer Altcoinler ASIC VE CPU madenciliği yaparken Ethereum ise bunları kullanmaz. Ethereum madenciliği GPU kullanır. GPU kullanılmasının sebebi, ekran kartlarıyla zorlu blokları çözmenin daha kolay hale gelmesidir. Ethereum madenciliği yapabilmek için oldukça iyi bir ekran kartı gerekir. Ethereum madenciliği yapmadan önce internet üzerinden bir Ethereum cüzdanı almak gerekir. Ethereum madenciliği yaparken havuz gruplarına katılıp, maden başına daha yüksek kar etmek de mümkündür.

Ethereum Yatırımları ve Gelecekte Ethereum

Ethereum da tıpkı diğer para birimleri gibi borsada işlem görmekte ve değeri artıp azalmaktadır. Ethereum 2015 yılında ortaya çıktığından, ileride değerlenmesi olası bir değer olarak öne çıkmaktadır. Ethereum’a yatırım yapacak olan kişilerin bu konuda bilgi edinmesini tavsiye ederiz. Zira hangi borsanın güvenilir olduğu ve yatırımın karşılık bulduğu önemlidir. Bilgi sahibi olmadan Ethereum borsasına girmek risklidir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir