Bilinen borsalara göre farklılık gösteren ama benzer tarafları da olan bitcoin borsası, Bitcoin alınıp satılabilen bir platformdur. Özellikle aracı bir kurumun olmaması nedeniyle diğer borsalardan daha farklı bir çalışma sistemi vardır. Bu çevrim içi platformlarda Bitcoin dışında yer alan diğer kripto para birimleriyle de işlemler yapılabilir.

Bu tür bir platformda Bitcoin alıp satabilmek için öncelikle hesap oluşturulması gerekir. Böylece hesaba para aktarılarak Bitcoin satın alınırken hesaptaki bu para kullanılabilir. Ayrıca hesapta bulunan Bitcoin cüzdanına Bitcoin aktarılarak satılabilir. Platformda yer alan diğer kripto para birimleri de alınıp satılarak değişim yapılabilir. Bu nedenle kişi hangi kripto para birimleriyle ilgileniyorsa, o kripto para birimlerini borsasında bulunduran platforma üye olması önemlidir.

Ayrıca bu tür bir Bitcoin borsası seçileceği zaman güvenilir ve kaliteli bir platform seçilmesi gerekir. Sektörün popüler hale gelmesiyle beraber çok sayıda Bitcoin ile ilgili borsa ortaya çıkmıştır. Bunların çok azı saygın platformlar arasındadır. Bu nedenle güven içerisinde alım satım yapılabilmesi için detaylı bir araştırma ile sanal para borsası için bir platform seçilmesi gerekir.

Todex Bitcoin Borsası Ne İşe Yarar?

Thodex Bitcoin banka kartı alıcıları ile satıcılarını bir araya toplayan bu çeşit bir borsa, yatırımcıların ellerinde bulunan bitcoinleri satmalarını sağlarken, yatırım yapmak isteyen kişilerin de Bitcoin alarak birikim sağlamalarına yardımcı olur.

Daha önce de belirttiğimiz gibi sadece Bitcoin değil, diğer kripto para birimleri ile de takas işlemlerinin yapılabilmesi için ortam sağlayan bu tür platformlar, yatırımcılara güvenli ve hızlı bir şekilde alım satım işlemlerini gerçekleştirme imkanı sunar.

Unutulmamalı ki sağlıklı bir takas işlemi için sektörün öncüsü olan Bitcoin borsalarında yer almak gerekir. Saygın firmaların yer aldığı borsalar takip edilerek hareket edilmelidir. Bu tür platformların alt yapıları sağlam olduğu için siber saldırılara karşı da kullanıcılar korunarak herhangi bir sıkıntının yaşanmaması için önlem alınır.

Ayrıca kripto para birimlerinin her geçen gün daha popüler olmasıyla birlikte sektördeki dolandırıcılık vakalarında da artış yaşanmaya başlamıştır. Bu nedenle adı sanı pek duyulmamış borsalardan uzak durulması ve kalitesiyle kullanıcılarının itimadını kazanmış olan platformlarda alım satım işlemlerinin yapılması gerekir.

Todex Bitcoin Borsası Çalışma Prensibi Nasıldır?

Herhangi bir Bitcoin borsası içerisinde kullanıcı hesabına bir miktar Bitcoin yatırdığında, bu işlem muazzam bir teknoloji olan blockchain sistemi üzerinde Bitcoin transferi olarak kayıt altına alınır. Ardından yatırılan bu Bitcoin miktarı ile kullanıcı hesabı aracılığıyla diğer kripto para birimlerinden alım işlemi yapabilir. Bununla birlikte Bitcoin’in borsada o anda sahip olduğu değere göre yapılan alış veriş, sadece şahsi olan bu hesap içerisinde tutulur ve bu bilgiler blockchain sistemine kaydedilmez. Yani kullanıcının sistemdeki takas işlemleri sistem üzerine kayıt altına alınmaz ama şayet kullanıcı yatırmış olduğu Bitcoin’i geri çekerse, Blockchain sisteminde işlem kayıt edilir.

Kısacası yatırılan Bitcoinler geri çekilmediği sürece bu borsasının kendisine aittir. Ne zaman bu para geri çekilir o zaman sistemde de borsa tarafından bize geri verildiği görülür. Bu da kullanıcılar tarafından yatırılan Kripto para birimlerinin borsa tarafından kullanıldığını bize gösterir.

Thodex Kripto paralar genel olarak yatırım amaçlı kullanılmaktadır. Bu sebeple de bu piyasada olan haberler yakından takip edilerek stratejiler oluşturulmalıdır. Kripto para haberleri konusunda bu yazımızdan ve bu linklerden bilgiler de alabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir