Thodex Bitcoin cüzdanı kullanıcının hesabının bakiyesini tutmaksızın hesabına girebilmesini sağlar.  genel ve özel anahtarları depolayan, kullanıcının dijital para alıp göndermesine imkan verir. bütün bunların dengesini ve verimliliğini blockchain sistemiyle etkileşime girerek halleden bir yazılım sistemidir.

Pek çok kişi Bitcoin cüzdanı kullanımı konusunda yanlış bilgilere sahip. Günlük hayatta cebimizdeki cüzdan gibi Bitcoin Cüzdanı parayı saklamamakta. Çünkü kripto para birimleri herhangi bir yerde depolanamıyor. Yani fiziksel biçimde hiçbir yerde tutulamıyor. Var olan tek şey işlem kayıtlarıdır ve bu da blockchain üzerinde oluyor. 

Thodex Dijital cüzdanlar private and public key (genel ve özel anahtar) ile blockchainde yapılan işlemi sadece kullanıcıya özel depoluyorlar. Bir başka kullanıcı bir diğerine Bitcoin gönderdiğinde işlem, kullanıcının özel anahtarı ile imzalanmış oluyor. Ardından işlem, blockchaindeki genel anahtarla eşleştiğinde de kabul edilmiş oluyor. Dolayısıyla sadece siz kullanıcılara ait anahtarlardan, yaptığınız blok zincirinin kayıtlarından, harcadığınız bu anahtarlar üzerinden işlem yapabildiğiniz yazılımlar olmuş oluyor.

Bitcoin Nasıl Çalışır? 

Todex Bitcoin cüzdanı farklı çeşitlerde bulunuyor. Bunlar genel işlevi ile kripto paranızı depolayabilmeniz ve erişebilmeniz için seçenekler sunsa da incelemesi kategoriler şeklinde oluyor. Donanım, yazılım ve kâğıt çeşitlerinden yazılım, mobil, masaüstü ya da çevrimiçi olabiliyor. En çok tercih edilen ise donanım Bitcoin Cüzdanları olarak öne çıkıyor. 

Donanım Bitcoin Cüzdanlarında sizlerin özel anahtarınız USB gibi aygıtlarda depolanıyor ve güvenlik açısından diğerlerinden daha fazla avantaj sağlıyor. İşlem çevrimiçi yapılıyor olsa da anahtarlarınız çevrimdışı depolanıyor. Bu da daha güvenli bir yapıya sahip olmanızı sağlıyor. Pek çok farklı uygulama ara yüzü ile uyumludur. Bu da farklı dijital para birimlerinde kullanılabilmesini sağlıyor. İşlem yapmak son derece kolaydır. Aygıtınızı internet erişimi olan bir bilgisayara takıp pim kodunu girerek işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Cüzdanınız üzerinde yaptığınız işlemden sonra paranız çevrimdışı depolanıyor. Bu sayede de çeşitli tehlikelerden uzak kalmış oluyorsunuz. Bitcoin Cüzdanı hakkında merak ettiğiniz bütün konuları Todeks Dijital Para Borsası sitesinden öğrenebilir, dilediğiniz para biriminde işlem gerçekleştirebilirsiniz. Hızlı ve güvenli alım satım yapabilir, anlık değerleri izleyebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir