Ark Coin, kullanıcılarına geliştiricilerine ve yeni teşebbüs sahiplerine yenilikçi bir bockchain teknolojisi sunmayı hedefleyerek yola çıkmıştır. Son derece uyarlanabilir, esnek ve ölçeklenebilir yapısı ile sonsuz bir ekosistem yaratmayı hedeflemiş, kitlesel kabul için tasarlanarak blockchain teknolojisinin çok daha geniş kitleler tarafından kullanılmasını sağlamayı amaçlamıştır. Teknolojinin iyi yanlarını öne çıkarıp ilgi çekme gayretinde olmuştur. Hem tüketicilerin istediği hem de geliştiricilerin ihtiyaç duyduğu hizmetleri hızlı ve güvenli şekilde sağlamayı hedeflemiştir.

Ark Coin, hızlı, blok zincirler arasında köprü kurmayı başaran, merkezi olmayan, işbirlikçi, ölçeklenebilir bir sistemdir. Ark Coin ağındaki işlemlerin ortalama hızı 8 saniyedir. Bu da diğer pek çok kripto para ile karşılaştırıldığında olağanüstü bir hızdır. Yaklaşık bir saat süren Bitcoin işlemleri Ark Coinde 8 saniye gibi muazzam bir sürede sonlandırılmaktadır. Bu da piyasada Ark coini ayrıcalıklı bir yere koymaktadır. Ark ekibi ağında 51 farklı temsilciye yer vermekte ve bunlar ağı çalıştırmakla görevlendirilmiş bulunmaktadır. Tıpkı Bitcoin madenciliğinde olduğu gibi temsilciler burada çeşitli ödüller kazanmaktadır.

Ark Coin değerini her geçen gün arttırırken herhangi bir kişiye, kuruma, merkeze, devlet mekanizmasına bağlı olmadan varlığını sürdürüyor. 11 farklı ülkeden 19 farklı geliştirici Ark Coin ekibinin katkılarıyla ekosistem başlatılmış ve her geçen gün sisteme katkıda bulunanların sayısı artmaya devam ediyor.

Ark Coin Güncel Verileri

Ark Coinin şu an için piyasa değeri $35.126.600 USD. Fakat kripto para haberi her an gelişimine devam ediyor ve saniyeler içinde çıkıp inebiliyorlar. Bu yüzden Ark’ın değeri de sürekli değişiyor. Ark coindeki değişmeleri en yakından takip edebileceğiniz sitelerin başında Thodex Dijital Borsası geliyor. Borsa, ücretsiz kullanıcı hesabı oluşturmaya izin veriyor ve daha sonra hesabınızı para aktarıp Ark alımı yapabiliyorsunuz. Şu an için onlarca kripto para ile işlem yapılan Todex’te sürekli yeni para girişleriyle borsa genişlemeye devam ediyor. Günün her saati alım satıma üzün veren borsa, kolay kullanımı, anlaşılır ara yüzü, çift kademeli güvenlik doğrulama sistemi ve düşük kesinti ücretleriyle dikkat çekiyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir